Akide Şekeri

Türk ve Osmanlı mutfağının en eski şekerleme türlerinden birisi olan akide şekeri geçmişten günümüze kadar uzanma başarısını göstermiştir. Özellikle bundan 20 yıl önce bayramlarda, seyranlarda ve davetlerde insanların ağzını tatlandırmak için akide şekeri ikram edilirdi. Yeniçerilerin ulufe töreninde padişaha olan bağımlılığını göstermek için yedikleri bu şeker aynı zamanda büyük bir kültüre sahiptir. Günümüze kadar uzanıp hala doğal yollar ile üretilmesi ve talep görmesi ise ayrı bir konu olarak ele alınabilir. Yenildiği zaman ferahlama, sakinleşme ve güzel bir lezzet hissi veren akide şekeri Türk Osmanlı mutfağının kültürünü yaşatmak için çalışmalarına devam eden Servet Şekerleme güvencesi ile üretilir.

Akide Şekeri

Son zamanlarda yapılan araştırmalar açık bir şekilde gösteriyor ki akide şekeri düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde ses kısılması, ses açma ve sesi kuvvetlendirme gibi alanlarda büyük fayda sağlıyor. Buna ek olarak akide şekeri emilerek tüketildiği takdirde vücudun hararetini ve stresini alır. Ayrıca böbrek hastası olan kişilerin düzenli olarak akide şekeri tükettiği takdirde bu hastalıktan kısa süre içerisinde kurtuldu görülür. Sadece bunlar ile de sınırlı kalmayıp akide şekeri aynı zamanda Türk ve Osmanlı mutfağında büyük bir kültüre sahip şekerlemeler arasında yer alır.

Akide Şekeri Çeşitleri

Naneli, tarçınlı, susamlı, fındıklı, çilekli, damla, sakızlı, karışık, limonlu ve fıstıklı olmak üzere akide şekeri konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Servet Şekerleme her damak tadına uygun lezzeti sizlerle buluşturuyor. Hiçbir katkı maddesi veya koruyucu eklenmeden üretilen akide şekerleri aynı zamanda eski zamanlarda bayramların olmazsa olmazları arasında yer alıyordu. Günümüzde ise bu kültür hala devam etmekte birlikte eskiye özlem duyan kişiler tarafından sıkça talep görüyor.

Akide Şekeri Fiyatları

Geçmişi 16. yüzyıla kadar uzanan akide şekerini günümüzde hala üretmeye devam eden sayılı firmalardan birisi Servet Şekerleme’dir. İsteyen herkesin bu lezzete ve kültüre kolay bir şekilde ulaşabilmesi için ise oldukça uygun bir fiyatla sizlerle buluşturmakta. Üstelik Türkiye'nin dört bir yanına kargo gönderimi yapıp internet üzerinden kolay bir şekilde sipariş verebilmeniz için gelişmiş bir alt yapıyı sizlerle buluşurmakta.

Çerez Kullanımı