Altın Otu 1 Demet
Altın Otu 1 Demet

Altın Otu 1 Demet

İndirim Oranı : %38 İndirim
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺25,00(KDV Dahil)
:

Altın otu, daha çok mide dostu oluşu, sindirimi kolaylaştırması, basura, eklem ağrılarına iyi gelmesi ile bilinen mucizevi bir bitkidir. Safra, pankreas ve mide öz suyunu arttırma gibi özelliklere sahip olduğu için hazımsızlık gibi sindirim problemleri yaşayanlar tercih edebilir. Düzenli olarak tüketildiğinde romatizma ve kireçlenme gibi problemlerine yardımcı olduğu bilinmektedir.   

Altın otu genel olarak kurutulmuş bir şekilde ve çayı yapılarak kullanılır. Altın otu çayı yapmak için sadece kurutulmuş altın otu çiçeklerine ve suya ihtiyacınız var. 1 yemek kaşığı kurutulmuş altın otu çiçeğini 400-500 mililitre kadar kaynatılmış suyun içine atın ve bu şekilde 10 dakika kadar demlendirin. Ardından süzerek afiyetle içebilir, bunu özellikle sindirim problemlerinizi aşmak için değerlendirebilirsiniz.

Ancak 2 yaşından küçük çocukların ve hamilelerin bu çayı kesinlikle kullanmaması, sağlıklı yetişkin bireylerin ise günde 1-2 fincandan fazla tüketmemesi gerekmektedir. Kronik hastalığa sahip olanların, düzenli ilaç kullananların veya herhangi farklı bir tedavi görenlerin bitki çaylarınıı tüketmeden önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Çerez Kullanımı