Beyaz Papatya Çayı 100 gr Paket
Beyaz Papatya Çayı 100 gr Paket
Beyaz Papatya Çayı 100 gr Paket

Beyaz Papatya Çayı 100 gr Paket

Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)
:

Yerel Üretim - Gurme Lezzet

Papatya, beyaz taç yaprakları olan güzel kokulu, şifalı bir bitkidir. Latince adı, Anthemis nobilis olan papatyanın anavatanı Türkiye’dir. Papatyada bulunan faydalı etkin maddeler arasında; tanen, flavon glikozitleri, bisabolol, azülen, terpenler ve salisik asitler vardır.

Papatya çayının, sağlık için oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Bu şifalı bitki insanlığın bildiği en eski ve yaygın kullanılan şifalı bitkilerden birisidir. Hoş kokulu yabani bir bitkidir, pek çok farklı şekilde kullanılabilmektedir. Sinüzite karşı en etkili maddelere sahiptir, ayrıca güçlü bir antidepresan etkisi de vardır.

Papatyanın antienflamatuar özelliği cildi hafif sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Özellikle soğuk algınlığı, bronşit ve üst solunum yolları hastalıklarının tedavisinde faydalıdır. Kurutulmuş ot olarak, sindirim sistemini uyarıcı etkisi olduğu için iştah kaybı için kullanılabilir ve gastrit, ishal  karaciğer ve safra kesesi şikayetleri gibi sindirim sistemi sorunlarının tedavisi için önerilmektedir.

 

Enerji ve Besin Öğeleri  100 g için
Nutrition Information per 100 g
Durchschnittliche Nährwerte je 100 g
Enerji/ Energy/ Energie: 4kcal/0kj
Yağ/ Fat/ Fett: 0,0g
Doymuş Yağ/ Ofwhich Saturates/         Davon gesättigle Fetsäuren: 0,0g
Karbonhidrat/ Carbohydrate/ Kohlenhydrat: 0,2g
Şeker/ Sugar/ Davon Zucker: 0g
Lif/ Fibre/ Ballaststoffe: 0,0g
Protein/ Eiweiß: 0,0g
Tuz/ Salt/Salz: 0g
Çerez Kullanımı