7 Adımda Sağlıklı ve Doğal Beslenme Alışkanlığı Elde Etmek

7 Adımda Sağlıklı ve Doğal Beslenme Alışkanlığı Elde Etmek

Vücudumuza iyi bakabilmemiz ve sağlıklı bir hayat geçirebilmemiz için mutlaka tükettiğimiz gıdalara dikkat etmek zorundayız. Günümüzde artık oldukça popülerleşen gıda türleri olan fast foodları o kadar fazla tüketen insan bulunuyor ki buda ciddi sağlık sorunlarını ne yazık ki ortaya çıkarıyoruz. Obezlikten tutun, şeker hastalığı ve daha birçok hastalığı tetikleyen bu gıdalardan ne kadar çok uzak durmaya çalışırsak kendi sağlığımızı garanti altına alabiliriz. İşte bu yüzden sağlığımızı düşünmemiz adına doğal beslenme alışkanlıkları elde etmeliyiz.

Uzman doktorların bile daima uyarmış olduğu bu tür yiyeceklerden uzak durmanız için yapmanız gereken en önemli hareket de hiç kuşkusuz sağlıklı ve doğal beslenme alışkanlığı elde edebilmenizdir. Birçok insan için ilk zamanlarda doğal beslenme oldukça zor bir hal alsa da zaman geçtikçe ve sağlıklı beslenmeye alıştıkça kendinizde olan harika değişimlerin farkına sizlerde net bir şekilde varabiliyorsunuz. Bizler de Servet Şekerleme olarak bu yazımızda sizlere 7 önemli sağlıklı beslenme önerisi vererek sizleri bilgilendireceğiz. 

 

Doğal Beslenme Alışkanlığı İçin Tavsiyeler

Beslenme insanlar için oldukça önemli bir durumdur. Bunun en önemlisi ise sağlıklı bir yaşam için doğal beslenme alışkanlığı kazanabilmektir. Sizlere nasıl doğal beslenme alışkanlığı kazanabilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

 

  • Doğal Yollar İle Üretilen Ürünler Tüketmeye Özen Gösterin

Doğal beslenme alışkanlığı edinmenin en önemli noktalarından birisi kesinlikle GDO’lu ürünler değil tamamen doğal yollar ile üretilen besinler ile beslenmelisiniz. Tamamen doğal yollar ile ürettiğimiz besin çeşitlerimizi sunuyoruz. Doğal lokum, bitki çayları, kuruyemişler ve daha birçok sağlıklı besinlerimizi sizlere web sitemizde sunuyoruz. Sağlınız ve doğal beslenme alışkanlığı kazanmanız için uzmanlar tarafından önerilen ürünleri tüketmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki sağlıklı bir yaşam için mutlaka sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.

 

  • Bol Bol Su Tüketmeye Çalışın

Doğal bir beslenmenin yanı sıra tüketeceğiniz sıvı gıdalarda sağlığınız için oldukça önemlidir. Vücudumuzun %70’i su ile oluştuğu için günlük yaşantınızda bol bol su içmelisiniz. Eğer çok az miktarda su içerseniz, gün içinde halsizlik vb. durumlar ile karşılaşmanız kesinlikle kaçınılmaz olacaktır. Uzmanların da belirttiği üzere günde en az 2.5 litreye kadar su tüketmeliyiz. Eğer düzenli olarak bu alışkanlığı elde ederseniz faydalarını da mutlaka görebileceksiniz.

 

  • Karbonhidrat Ağırlıklı Beslenmekten Kaçının

Gün içinde farklı farklı besinler tüketebiliriz. Peki bu gıdaların besin değerleri hakkında bir bilginiz var mı? İşte bu yüzden tüketeceğiniz besinlerin değerlerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Eğer bu tür besinler hakkında bilgileriniz yoksa araştırmanız oldukça faydalı olacaktır. Besin değerlerini incelemek sağlığınızı ve formunuzu korumanız açısından da faydalı olacaktır. 

Karbonhidrat yerine, protein ve mineral oranları daha fazla olan gıdalar tercih edebilirsiniz. Bu yüzden doğal beslenme alışkanlığının en önemli unsurlarından birisi karbonhidrat ağırlıklı olan gıdalardan mümkün olduğunca uzak kalmaktır.

 

  • Asitli İçeceklerden Kesinlikle Uzak Durun

Doğal beslenme alışkanlığı kazanmanız için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise vücudumuz için tamamen zararlı olan fakat günümüzde oldukça sık bir şekilde tüketilen asitli içeceklerdir. Her ne kadar tatları güzel olsa da ilerleyen yıllarda bu içeceklerin vücudunuza verdiği zararları görmeniz hiç kuşkusuz kaçınılmaz olacaktır. Bu içecekler yerine filtre kahve veya tamamen doğal bitkilerden üretmiş olduğumuz bitki çayı ürünlerimizden tercih edebilirsiniz. Bu tarz içecekler asitli içeceklere göre daha sağlıklıdır. Bitki çayları sindirim sisteminizi düzenlediği gibi bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendirmektedir.

 

Servet Şekerleme Doğal Kış Çayı ürününe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

 

  • Kurubaklagil veya Lif Oranı Yüksek Besinler Tüketin

Kurubaklagil besinleri sağlığımız açısından oldukça faydalı bir gıda türüdür. İçerdiği besin değerleri ile çok fazla olmayacak şekilde tüketilmesi uzmanlar tarafından bile önerilmektedir. Bağışıklık sistemi ve kalp hastalıkları gibi birçok ciddi rahatsızlığın önlenmesinde önemli bir etkisi olan bu besinleri tüketmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Doğal beslenme alışkanlığı edinmek istiyorsanız kesinlikle bu tür besinlerde mümkün olduğunca tüketmelisiniz. Lif besinleri olarak sizlere yulaf örneğini verebiliriz. Yulaf da lif oranı yüksek tamamen sağlıklı bir besindir. Çok fazla olmamak şartı ile tüketmenizde hiçbir sakıncası yoktur.

 

  • Bol Bol Meyve Ve Sebze Tüketin

Doğal beslenmenin en önemli gıdalarından biri de hiç kuşkusuz meyve ve sebze tüketimi. Vücudumuz için oldukça sağlıklı ve faydalı olan bu besinlere sık sık tüketmeye özen göstermelisiniz. İçerdikleri lif, vitamin ve mineraller ile oldukça zengin besin kaynakları olan sebze ve meyve tüketimi doğal beslenme alışkanlığında size her daim eşlik edecektir. Ayrıca Servet Şekerleme olarak doğal yollar ile üretmiş olduğumuz kuru meyve ve sebzelerinden de kesinlikle tüketmenizi sizlere öneririz. Kuru meyve ve sebzelerin sağlığa olan faydaları hiç kuşkusuz oldukça fazladır. 

 

  

Servet Şekerleme Doğal Mago Kuru Şekersiz ürününe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

 

  • Beslenme İle Birlikte Düzenli Egzersiz Yapmaya Özen Gösterin

Sağlıklı bir beslenme düzenine ne kadar sahip olsanız da, vücudunuzun daha dinç olması için düzenli olarak da mutlaka egzersizlerde yapmalısınız. Spor yapmanın insan sağlığına faydası oldukça büyüktür. Düzenli olarak bu 2 durumu yönetebilirseniz vücudunuzda olan önemli ve güzel değişimleri görmeniz kesinlikle kaçınılmaz olacaktır. Sağlıklı bir yaşam için uzman kişilerinde beslenmenin, düzenli spor yaparak desteklenmesi gerektiği görüşünü de sizlere kesinlikle söylemek istiyoruz. Eğer spor yapacak vakit ayıramıyorsanız kendiniz için mutlaka gün içinde fiziksel hareketlerinizi arttırmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü fiziksel aktivite hem bedensel, hem zihinsel, hem de ruhsal anlamda insana fayda sağlar. Hayatınızda mutlaka fiziksel aktiviteye yer ayırın. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) fiziksel aktivite için bir sağlık sınırını haftada 150 dakika olarak belirtiyor. Siz de bu sınırı tamamlamak için evinize/işinize gitmeden bir durak önce inebilirsiniz, yürüyen merdiven veya asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz. 

 

Servet Şekerleme Ürünleri İle Doğal Beslenme Alışkanlığı Elde Edin

Servet Şekerleme olarak 1980 yılından itibaren tamamen el yapımı ve doğal yollar ile sizlere ürünlerimizi sunmaya gayret ediyoruz. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilmeniz için web sitemize birbirinden farklı doğal yollar ile üretilmiş ürünlerimiz ile sizlere yardımcı oluyoruz. Doğal bitki çayları, kuru meyveler, tahin, pekmez ve kuruyemişler ile sağlıklı bir beslenme düzenine kavuşmanızı sağlıyoruz. Günümüz şartlarında üretilen birçok besinin içerisine artık ekstra olarak maddeler eklendiği için ürün veya ürünleri alırken karamsar davranabilirsiniz. Çünkü bu ürünler her ne kadar tüketildiği zaman bizlere keyifli gelse de, bir süre sonra sağlığımız açısından zararlı olmaya başlıyor.

İşte bizler Servet Şekerleme olarak yazımızda sıkça bahsettiğimiz bu nedenden ötürü ürünlerimizi tamamen doğal yollar ile üretiyor sizlere bu şekilde sunuyoruz. Hemen şimdi sizlerde web sitemizi ziyaret ederek hızlı bir şekilde doğal ve sağlıklı bu ürünlerimizden sipariş verebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere 7 adımda nasıl sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olabilir veya neler yapabileceğinizden bahsettik. Günümüzde kilo ve sağlık problemlerinin oldukça fazla arttığı bu dönemde sağlıklı atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Yazımızda vermiş olduğumuz önemli bilgiler ile sizlerde sağlınız için harekete geçerek kendi sağlıklı yeme alışkanlıklarınızı oluşturabilirsiniz. Düzenli olarak sağlıklı beslendiğiniz zaman bunun faydalarını kesinlikle görebileceksiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.servetsekerleme.com/blog/icerik/nar-eksisi-nedir-faydalari-nelerdir linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: 7 Adımda Sağlıklı ve Doğal Beslenme Alışkanlığı Elde Etmek
Şubat 08, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı