1

Çifte Kavrulmuş Lokum

60 yıllık bir geçmişe sahip olan çifte kavrulmuş terimi lokumu daha lezzetli hale getirebilmek için sektöründe engin tecrübelere sahip ustalar tarafından üretilen özel bir lezzettir. Günümüze kadar ulaşmayı başaran bu lokum çeşidi tadına bakan herkesin aklını başından aldığı gibi aynı zamanda dünya genelinde de bir üne sahiptir. Lokumun içerisinde bulunan Antep fıstığını iki kere kavurmaktan gelen bu deyim daha lezzetli olmasının asıl nedeni olur. Antep fıstıkları ilk önce lokuma dahil edilmeden kavrulup ardından lokuma dahil edildikten sonra kavrularak daha iyi bir kıvam yakalanır. Servet Şekerleme de 40 yıla ulaşan tecrübesi ile her türlü şekerleme ve lokum çeşidinde olduğu gibi çifte kavrulmuş lokumları da sizler ile buluşturuyor.

Çifte Kavrulmuş Lokum

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım tabirine karşılık olan ve Osmanlı saraylarından çıkıp günümüze kadar ulaşmayı başaran lokum Türk kültüründe çok özel bir yere sahip olan lezzetlerden birisidir. Üstelik ünü sadece Türkiye içerisinde kalmayıp dünya genelinde de ülkemizi tanıtmaya büyük katkıda bulunur. İçerisinde yaklaşık %30 oranında bulunan ve Gaziantep'in verimli topraklarında yetiştirilen Antep fıstığı ile hazırlanan çifte kavrulmuş lokumlar en iyi tatlılar arasında yer alır.

Çifte Kavrulmuş Lokum Çeşitleri

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan çifte kavrulmuş lokum çeşitleri kakaolu, narlı, kadayıflı ve sade olmak üzere dörde ayrılır. Antep kadayıfını andıran kadayıflı çifte kavrulmuş lokum özel çeşnisi sayesinde neredeyse herkesin damak tadına hitap eden bir lezzet olur. Günümüzde en çok tüketilen tatlılardan birisi olan çikolatayı lokum ile buluşturmayı başaran Servet Şekerleme kakaolu türü ile mükemmel bir kombinasyona imza atar. Minik narlı çeşidi ise antep fıstığı ile narın mükemmel oranda birleştirilip özel teknikler ile pişirilmesi sonucu oluşturulur.

Çifte Kavrulmuş Lokum Fiyatları

Servet Şekerleme günümüzde herkesin bu tatlılara kolayca ulaşabilmesi için oldukça adil bir fiyat politikası izler. Üstelik firmasını teknoloji ile uyumlu hale getirip canınız istediği zaman bu lezzetlere kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. Neredeyse her ürününde olduğu gibi özel teknikler ile hazırlanan çifte kavrulmuş lokumlar da uygun fiyata sahip olup sizlerle buluşur.

Çerez Kullanımı