Ev Yapımı Doğal Tarhana 440 gr
Ev Yapımı Doğal Tarhana 440 gr
Ev Yapımı Doğal Tarhana 440 gr

Ev Yapımı Doğal Tarhana 440 gr

Fiyat : ₺42,00(KDV Dahil)
:

Yöresel Tarhana Tarifimiz

Köy soğanını,yeşil biberleri,kırmızı kapya biberleri doğradıktan sonra güzelce köy tereyağı ile kavurduk.Nefis tarla domateslerimizi ve sarımsaklarımızıda ekleyip kavurduktan sonra soğumaya bırakıp,içine bol bol yeşillik doğradık.

Taze nane,taze fesleğen,taze kekik,çörekotu ve kuru dağ kekiğini ekledikten sonra kendi domates salçamız ile süzme köy yoğurdumuzu ekledik.Haşlanmış nohut ve haşlanmış mercimek ile ve tam buğday unuyla yoğurduk ve sofralarınıza sunuyoruz.

Afiyet olsun.

Önemli bölümü yoğurttan oluşan tarhana çorbası besleyicidir ve oldukça uzun süre bozulmadan saklanabilmektedir. Pişmeye hazır halde, saklaması kolay, kolay pişen ve sindirilen, bir de besleyiciliği ve lezzeti de eklenince her evde mutlaka bulundurulan bir ürün olmasına şaşırmamak gerek.. Özellikle İç Anadoluda ünlü olan tarhana, Beypazarı ile anılır. Fakat Uşak, Denizli, Kahramanmaraş, Kütahya gibi illerimizin de tarhanası meşhurdur. Ülkemizde tarhana çorbasının birçok çeşidi bulunmaktadır. Yöresel olarak farklılıklar olmasına rağmen genelde ana malzemeleri un, yoğurt, soğan, domates, kırmızı biber, yeşil biber, nane, tuz ve baharat şeklinde sayılabilir.

Çerez Kullanımı