Fethiye Özel Seçim Çiçek Balı
Fethiye Özel Seçim Çiçek Balı
Fethiye Özel Seçim Çiçek Balı

Fethiye Özel Seçim Çiçek Balı

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺69,00(KDV Dahil)
:

Yerel Üretim - Gurme Lezzet

Çiçek balı, çiçeklerin nektarlarının bal arıları tarafından toplandıktan sonra, kendi bünyelerindeki enzimlerle karıştırarak yapısal değişime uğrattıkları tatlı ve doğal bir gıda maddesidir. Çiçek balı, enfes aroması ve lezzeti ile her yaştan insanın severek tükettiği bir besindir.

Bal, tarih boyunca farklı toplumlar tarafından doğal ilaç olarak kabul edilmiş ve kullanılmıştır. Çiçek balı, bal arısının bitkilerin çiçeklerinde bulunan nektaryumlardan topladığı nektarın, vücutlarındaki bezlerden salgılanan maddelerle karıştırarak zenginleştirmesi ve peteklerde olgunlaştırması sonucu elde edilir.

Balın birçok sağlık yararları arasında en etkileyici olan şey, balın güçlü bir bağışıklık sistemi güçlendiricisi olmasıdır. Antioksidan ve anti-bakteriyel özellikleri sindirim sistemini geliştirmeye yardımcıdır. Sağlıklı kalmanıza ve hastalıklarla savaşmanızda etkilidir. Antiseptik ve antibakteriyel özelliklerinin yanı sıra kolesterol seviyesinin kontrol edilmesi, diyabetin yönetilmesi, mide sorunlarının tedavi edilmesi, enfeksiyonlarla savaşılması, enerjinin artırılması gibi insan sağlığı açısından önemli etkenler bulunmaktadır. 

 

Çerez Kullanımı