Fethiye Özel Üretim Narenciye Balı
Fethiye Özel Üretim Narenciye Balı
Fethiye Özel Üretim Narenciye Balı

Fethiye Özel Üretim Narenciye Balı

İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺85,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺70,00(KDV Dahil)
:

Yerel Üretim - Gurme Lezzet

Narenciye balı, turunçgiller olarak da anılan portakal gibi meyvelerin çiçeklerinde bulunan nektarların arılar tarafından kullanılarak bala dönüştürülmesi sonucunda elde ediliyor. Kendine has güzel aroması nedeniyle en çok aranan bal türlerinden de bir tanesi. Diğer pek çok bal türünde olduğu gibi insan sağlığını destekleyen özellikleri var ve ayrıca hem tüketerek hem de deri üstünden sürerek faydalarını elde etmek mümkün olabiliyor. 

Narenciye balı beslenmenize pek çok çeşit doğal antioksidanı katma imkanı sunmaktadır. Narenciye balında quercetin, hesperitin, luteolin, kaempferol, galangin, naringenin ve isorhamnetin adlı antioksidanlar bulunuyorlar ve bunlar inflamasyon, alerji, kanser karşıtı etkiler gösteriyorlar ve ayrıca bağışıklık sistemini destekleyici özelliklere sahiptirler. Narenciye balındaki antioksidanlar serbest radikallere karşı da koruma sağlayabilirler ve böylece kronik hastalık riskiniz de azaltmaktadır.

Narenciye balında; demir, fosfat, çinko, boron, manganez, magnezyum, kalsiyum, selenyum, bakır, potasyum ve sodyum gibi pek çok mineral tespit edilmiştir. C vitamini deposudur. Karaciğer, sinir zayıflığı ve mide şikayetlerinde önerilmektedir. 

Çerez Kullanımı