1

Kolonyalar

Etil alkol, su, limon, çiçek ya da tütün gibi farklı ve hoş koku veren maddelerin karışımından elde edilen bir çeşit parfüm olan kolonya, ilk kez 1709 yılında İtalyan Giovanni Paolo Feminis tarafından üretilmiştir. İçerisinde bulunan alkolün cilde sürülmesinden sonra hızlı buharlaşması ve buharlaşan alkolün etkilerini çevreden ısı çekmesi nedeniyle kolonya serinlik verir. Bu özelliğinden dolayı genellikle ferahlamak için kullanılan kolonyalar keskin kokusu sayesinde ayıltıcı özelliğe de sahiptir. Türk kültüründe şeker ve kahvenin ardından en önemli ikram ürünlerinden olan kolonya II Abdülhamit döneminde ithal edilmeye başlandı. 1882 yılında ise ilk kez yerli üretime geçildi, kolonya o yıla kadar misafir ağırlama ritüellerinden olan gül suyunun yerini kısa zamanda aldı. Türk gelenekleri içerisinde misafirleri ağırlamak için ikram olarak kullanılan kolonya aynı zamanda kişisel hijyeni sağlamak için de önemli etkenlerden biri. Son dönemde dünyayı saran pandemi ile birlikte en popüler ürünlerinden biri olan kolonyalar alkol derecesine dikkat edilerek alınmalıdır.

Kolonyalar

Türk kültürünün ayrılmaz parçası olan kolonya oldukça fazla sayıda çeşide sahiptir. Yaz aylarında ferahlamak için birebir seçenek olan kolonyalar, bayramların ve özel günlerin geleneksel simgesi haline gelmiştir. Her çiçeğin ayrı kokusu bulunmaktadır. Servet Şekerleme'de yer alan Rebul kolonyaları ile her çiçeğin aromasına vararak çiçeği canlı bir şekilde koklamış hissine kapılacaksınız.

Kolonya Çeşitleri

Türk kültürünün ayrılmaz parçası olan kolonya oldukça fazla sayıda çeşide sahiptir. Servet Şekerleme ferahlatıcı özelliği ve hoş kokusu ile farklı kokular ve özelliklere sahip olan kolonya çeşitlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Yaz aylarında ferahlamak için de kullanılan kolonyalar serinlik etkisi yaratır. Uykusuzluk, depresyon ya da anksiyete problemleri karşısında en sık tercih edilen kolonyalardan bir tanesi lavanta kolonyasıdır. Ferahlatıcı ve serinletici bir etkiye sahip olan Nature kolonyası çiçeğin kokusunu en iyi şekilde yansıtan özel bir üründür. Tüm bu kolonya çeşitlerinin yanı sıra; Servet şekerleme 'de Rebul markasına ait Aqua, Bouquet, Dark Spice, Fig Blossom, Ice, Jasmine, Lavanda, Lime, Mandarine, Nature olmak üzere birçok çeşit hoş kokulu kolonyaları içinde bulundurmaktadır. Bu hoş kokular burnunuzda yer ettikçe unutulmaz bir koku olarak hafızalardan silinmeyecektir.

Kolonya Fiyatları

Kolonya fiyatlarında belirleyici unsur üretiminde kullanılan esanstır. Satışa sunulan kolonya çeşitlerinde fiyatı belirleyen etkenlerden biri de kolonyanın boyutudur. İster fresh kokulu ister yoğun kokulu kolonya sevenler için birçok seçeneklerle kolonya çeşitleri Servet Şekerleme'de..

Çerez Kullanımı