Nar Ekşisi

Pazardan alırsın 1 tane, eve gelirsin bin tane bilmecesi, hemen herkesin çocukken duyduğu sorular arasında yer alır. Nar; içinde bulunan yüzlerce tanecik yanında, ekşi ve tatlı bir tada sahip, en faydalı meyvelerden bir tanesidir. Firmamız tarafından titizlikle üretilen ve satışa sunulan nar ekşisi; sadece sofralarınızın değil, sağlığınızın da baş tacıdır.

Nar Ekşisi

Ilıman iklimlerde yetişen ve içindeki yüzlerce çekirdekten fışkıran sağlık ile nar, sağlığın ve sofraların vazgeçilmezlerindendir. Fethiye ikliminde yetiştirilerek özenle sos haline getirilen nar ekşisi, birçok tadı beraberinde getirirken, sağlığınız için de mükemmeldir. C vitamini, potasyum ve polyphenol içeriğiyle sadece bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmaz, kolesterol ve kanı dengeleyici özelliğiyle de önemlidir. Tadındaki mayhoşluk, çoğunlukla balzamik sirkeyle eşleştirilse de nar ekşisi oldukça yararlıdır. Bilinen birkaç yararı arasında; Vücutları toksinden atması, Şeker hastalığına iyi gelmesi, Kolestrolü dengelemesi, Romatizmal ağrılara iyi gelmesi, Cilt sağlığına iyi gelmesi, Bayılma problemlerine karşı etkili olması, Kronik yorgunluğu alması, Zatürreye karşı etkili olması, Bağırsak parazitlerini tedavi etmesi, İshali kesmesi, Böbrek yaralarını iyileştirmesi ve daha birçok yararı bulunur. Besin değeri açısından da karbonhidrat ön plana çıkarken, 1 yemek kaşığı ölçüsünde 0.1 gr protein bulunur.

Nar Ekşisi Çeşitleri

Salatalarda, çiğ köfte yanında ve daha birçok yemekle birlikte nar ekşisi kullanılabilir. İri taneli ekşi narlardan özenle hazırlanan nar ekşisi belli gramajlarda ve formda üretilir. Firmamızın ürettiği Doğal Fethiye Nar ekşisi 500 ml, Konsantre nar ekşileri, Kazanda kaynatılan nar ekşisi, Yeni mahsul nar ekşileri, Organik nar ekşisi Salatalara aroma katmak amacıyla sirke ya da limon yerine de rahatlıkla tercih edebileceğiniz nar ekşisi, yapılış tarzlarına göre de farklı tatlar sunar. Uluslararası mutfaklarda da sıklıkla tercih edilen nar ekşisi, aromatik tadıyla sadece salatalarda değil; patates salatası, kısır, aperatif yiyecekler için de ayrı bir yere sahiptir.

Nar Ekşisi Fiyatları

İçeriğinde herhangi bir yabancı madde ya da glikoz maddesi bulunmayan, uzman ekiplerimiz tarafından özen ve titizlikle üretilen nar ekşisi fiyatları, 500 ml’lik cam şişe içinde en uygun fiyatlarla satışa sunulur.

Çerez Kullanımı