Hünnap Kurusu
Hünnap Kurusu

Hünnap Kurusu

Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)
:

Hünnap Kurusu

Çin hurması olarak da bilinen hünnap meyvesi, Güney Asya'ya özgüdür ancak günümüzde dünya çapında popüler hale gelmiştir. Hünnay meyvesi olgunlaştığında koyu kırmızı veya mor olurlar ve hafif kırışık görünebilir. Tatlı olmaları ve çiğneme gerektiren dokuları nedeniyle, genellikle kurutulurlar ve Asya'da yaygın olarak yetiştikleri kısımlarda şekerlemelerde ve tatlılarda kullanılırlar.

Alternatif tıpta, uykuyu iyileştirmek ve kaygıyı azaltmak için yaygın kullanılmaktadır. 

Hünnap meyvesinin kalorisi düşüktür ancak lif, vitamin ve mineral bakımından zengindir. Yüksek lif içeriği ve düşük kalorisi nedeniyle, hünnap mükemmel ve sağlıklı bir atıştırmalıktır. Özellikle antioksidan ve bağışıklık artırıcı özelliklere sahip, önemli bir vitamin olan hünnap C vitamini bakımından zengindir. Ayrıca kas kontrolü ve elektrolit dengesinde hayati rol oynayan makul miktarda potasyum da içerirler. Bunların yanında hünnap meyvesi, vücudunuza enerji sağlayan doğal şeker formunda karbonhidrat içerir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 gramlık çiğ hünnapta: Kalori: 79 gr, Protein: 1 gram, Yağ: 0 gram, Karbonhidrat: 20 gram, Lif: 10 gram, C Vitamini: günlük değerin % 77'si ve Potasyum: günlük değerin % 5'i bulunmaktadır.

 

 

Çerez Kullanımı